Grupa ePrezenty

Co wygrawerować na nieśmiertelniku?

Nieśmiertelniki w ostatnim czasie zyskały bardzo na popularności. Nie jednak w takiej formie, jaka była niegdyś przyjmowana. Dawniej wojskowe nieśmiertelniki służyły do identyfikacji ciał zmarłych lub tez rozpoznania rannych na polu bitwy. Znajdowało się na nich przede wszystkim imię oraz nazwisko. Aktualnie, jeśli śmiertelnik kupowany jest na wzór tych stosowanych dawniej, znajduje się na nim dodatkowo numer ubezpieczenia oraz grupa krwi. Pomimo tego, że takie nieśmiertelniki są wciąż dość popularne, to coraz większe uznanie zyskują innowacyjne nieśmiertelniki z cytatami, zdjęciami bądź też symbolami.

Dużo osób chcąc kupić oryginalną blaszkę zastanawia się, jaki napis na nieśmiertelnik wybrać. Ciężko jest jednak odpowiedzieć na to pytanie. W pierwszej kolejności powinno się zastanowić, co nas umotywowało do jego kupna oraz co jest dla nas ważne.

Grawer dla patrioty

Dla kogoś kto kocha swoją ojczyznę, polecamy zdecydowanie tekst nawiązujący do tematu ojczyzny. Są one bardzo często wykorzystywane przy grawerowaniu blaszki. Jeśli masz swój własny pomysł na to, jak chciałbyś wyrazić swoje oddanie ojczyźnie, możesz wysłać nam swój tekst. Natomiast jeśli się wahasz lub też chciałbyś poznać przykładowe cytaty i teksty związane z ojczyzną, możesz je znaleźć w zakładce Teksty na nieśmiertelniki. Oto kilka przykładów, które mógłbyś wziąć pod uwagę:

Nie urodziliśmy się dla siebie, lecz dla naszej ojczyzny.

Słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę.

Patriotyzm nie polega na nienawiści wobec innych narodów, lecz na miłości do własnego.

Grawer dla pary

Potrzebujesz nieśmiertelnika, który odda Twoje przywiązanie do drugiej osoby? Rozważ wygrawerowanie osobistego tekstu związanego z Twoją drugą połową. Oboje możecie sprawić sobie srebrny nieśmiertelnik z grawerem i wygrawerować na obu tekst związany z waszą miłością, który będzie się uzupełniał, gdy obie blaszki będą obok siebie. Jeśli chcesz sprawić komuś prezent, możesz rozważyć wygrawerowanie waszego wspólnego zdjęcia na blaszce lub też symbolu, który możesz znaleźć w zakładce Symbole do graweru.

Grawer dla dziecka

Jeśli chodzi o to, co wygrawerować na nieśmiertelniku dla dziecka, mamy kilka propozycji z tym związanych. Może być to na przykład data jego urodzin z imieniem i nazwiskiem, bądź też numer telefonu w razie gdyby dziecko kiedyś się zgubiło. Możemy również zasugerować grawer symbolu z tych zaproponowanych przez nas, między innymi znajdujących się w zakładce Dla dzieci.

Grawer z okazji 18 urodzin

Nieśmiertelnik często jest prezentem z okazji urodzin. Zadaje się więc często pytanie, co takiego można na nim napisać. Może być to zwyczajnie napisana data urodzin albo też liczba 18. Jeśli zależy Ci na dłuższych życzeniach, a sam nie możesz nic wymyślić, możesz znaleźć sugestię co do tego w Na 18-te urodziny. Wśród naszych propozycji znajdują się także symbole, które będziesz mógł zamieścić jak grawer na urodzinowy prezent.

Jeśli ciekawi Cie, jak czcionka prezentuje się na blaszce oraz jak wyglądają nieśmiertelniki po grawerze, możesz to sprawdzić w zakładce Przykłady graweru na nieśmiertelnikach.